Ex-Spartakovci v zahraničí VI.

Pravidelne v utorok prinášame krátke prehľady výkonov našich bývalých hráčov v zahraničí. Nedokážeme spracovať všetkých našich bývalých hráčov, tak sme vytvorili subjektívny zoznam hráčov, ktorých máme radi alebo nás zaujali. Ak by vás napadli ďalší hráči, tak nám dajte tipy do komentárov.

Česko:
Ivan Schranz (Jablonec): Počas uplynulých víkendov odohral 10 minút za Slovenskú reprezentáciu v zápase v Česku. Na klubovej scéne sa presadil gólovo v drese Jablonca v derby s Libercom. Jablonec zvíťazil na pôde Liberca 3:1. Bol aj zaradený ako adept na zostavu kola.

Vakho (Zlín): Kompletný zápas pri výhre 1:0 nad Plzňou. Dostal sa do zostavy kola podľa serveru eurofotbal.cz

Tomáš Poznar (Zlín): 79 minút pri výhre 1:0 nad Plzňou. Poznar rozhodol o výhre domácich.

Poľsko:
Martin Chudý (Gornik Zabrze): Odchytal stretnutie s Piastom, kde Górnik podľahol Piastu 1:2 na domácom ihrisku

Roman Procházka (Gornik Zabrze): V rovnakom stretnutí nastúpil v základnej zostave a striedal v 73. minúte.

Alex Sobczyk (Gornik Zabrze): Aj Alex nastúpil v základnej zostave Górniku. Z ihriska zišiel po prvom polčase

Andrej Kadlec (Jagiellonia): Andreja trápi zranenie. Z tohto dôvodu nebol na zápasovej súpiske Jagy.

Tomáš Mikinič (Odra Opole): Nastúpil v základnej zostave proti Pusczy. V ďalších dvoch stretnutiach proti Leczne a Glogowu si Tomáš pripísal cez 20 minút.

Belgicko
Adam Jakubech (Kortrijk): Získal prvú pozvánku do reprezentácie. Po reprezentačnej pauze však zostal na lavičke Kortrijku.

Dánsko
Ivan Mesík (Nordsjaelland): Absolvoval 2 kompletné zápasy v 21ke, kde sa v stopérskej dvojici predstavil s Gerim Tummom. V klube odohral plných 90 minút proti Aalborgu.

Martin Vantruba (Nordsjealland): Má za sebou debut v dánskej najvyššej súťaži a debut to bol snový. Martin sa dostal do zostavy kola dánskej ligy.

Marvin Egho (Randers): Odohral 76 minút proti Kodani a zaznamenal svoj prvý gól v sezóne pri výhre 2:1.

Turecko
Erik Sabo (Karagumruk): Po nenominácii do reprezentácie ukázal trénerom, že by si ho mali všímať viac. V drese Karagumruku sa opäť gólovo presadil a podľa štatistík Opta patrí do najlepšej 11ky doterajšieho priebehu Superliigy.

Yasin Pehlivan (Rizespor): Nezmestil sa na zápasovú súpisku.

Kubilay Yilmaz (Menemenspor): Odohral minútu proti Altayu.

Emir Halilović (Bandirmaspor): Odohral celý zápas proti Tuzlasporu a pri výhre 6:0 skóroval.

Španielsko
Erik Jirka (Mirandes): Proti Cartagene absolvoval posledných 11 minút a pripísal si svoj tretí gól v sezóne.

Rumunsko
Bogdan Mitrea (Sepsi): Debutoval v rumunskej reprezentácii a dokonca skóroval pri výhre 5:3 nad Bieloruskom. V klubovom drese uplynulé stretnutie vynechal.

Reagy Ofosu (Craiova): Nasúpil v základnej zostave. Proti jeho bývalému klubu, Botosani, odohral 83 minút pri remíze 0:0.

Jakub Vojtuš (CFR Cluj): Nastúpil na posledných 9 minút proti Aradu.

USA
Matej Oravec (Philadelphia Union): Nebol nominovaný na zápasy.

Grécko
Erik Jendrišek (Volos): Po 2 mesiacoch nastúpil na súťažný zápas. Nastúpil na 2 minúty pri prehre 1:4 s OFI.