Po dvoch týždňoch opäť prinášame reporty našich hráčov hrajúcich v druholigovej Petržalke. Ján Chovanec nám tentokrát prináša pozitívnejšie správy. Naši hráči, rovnako ako Petržalka, majú za sebou kvalitnejšie výkony, ktoré sa im podarilo pretaviť do dvoch výhier.

MŠK Žilina B – FC Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: 43. Holáň – 33. Gašparovič (11m), 56. Hambálek
ŽK: Kaprálik – Horvát

FC Petržalka: Ševčuk – Huba, Mihál, Filipiak, Kozlovský – Kudlička (75. Burian), Habovčík (59. Hronec), Turčák (83. Bojnák), Jedinák (46. Hambálek), Gašparovič – Gembický (46. Horvát)

Po dvoch jednoznačných prehrách cestovala Petržalka do Žiliny, kde mala byť opäť outsiderom, veď v doterajších dvoch ročníkoch tu dvakrát prehrala pri skóre 0:6.
Hostia od začiatku zaskočili súpera agresívnou hrou a vysokým napádaním rozohrávky. Ich aktivita bola odmenená zhruba po polhodine hry, keď po peknej akcii musel faulovať v šestnástke Anang a z penalty strelil prvý gól Petržalky v sezóne Gašparovič. Domáci sa dočkali vyrovnania ešte pred polčasom, keď nedorozumenie v obrane využil po samostatnom úniku na dvakrát Holáň.
Do druhej časti hry vstúpila Petržalka s cieľom ešte viac prehustiť stred poľa a vyrážať do protiútokov. Neustále otravovanie žilinčanov v rozohrávke opäť prinieslo úspech v 56. minúte. Obrancovia domácich stratili loptu na hranici šestnástky, Gašparovičov center neudržal brankár v rukách a lopta padla priamo na nohu Hambálkovi, ktorý už mal jednoduchú prácu a znovu poslal bieločiernych do vedenia.
Zvyšné minúty ešte priniesli obrovskú šancu hostí na zvýšenie skóre, ako aj dve, či tri šance Žiliny na vyrovnanie, no tá sa k záverečnému tlaku už vôbec nedostala a Petržalka si tak odniesla všetky tri body.

Mihál: Celých 90 minút odohral Mihál v dvojici s Filipiakom a podal dobrý výkon. Jediný gól dala síce Žilina práve po jeho nedorozumení s krajným obrancom Hubom, ale inak pôsobil sebavedomým dojmom a najmä v závere vyriešil so svojou stopérskou dvojičkou viacero komplikovaných situácií s rozvahou a futbalovo.

Gembický: Dostal príležitosť od začiatku, proti urasteným obrancom Žiliny to mal ťažké, ale nesklamal. V 33. minúte rozohral s Jedinákom peknú akciu, po ktorej prišiel pokutový kop a prvý gól zápasu. Do druhého polčasu ho z taktických príčin nahradil Horvát.

Horvát: Minulý zápas mu nevyšiel, v Žiline tak nastúpil ako striedajúci hráč a svoju úlohu splnil veľmi dobre. Jeho kvalitný výkon v zálohe sa výrazne pričinil o výhru Petržalky. V poslednej minúte dostal žltú kartu za taktický faul na prenikajúceho hráča.

Hambálek: Spoločne s Horvátom sa dostal na ihrisko v 46. minúte a z ľavej strany sa často zapájal do rodiacich sa brejkových situácií. Niekedy pôsobil trochu ťažkopádnym dojmom a niekoľko takýchto akcií zbytočne zbrzdil. V 56. minúte sa mu však podarilo, hoci s veľkou dávkou šťastia, streliť gól, ktorý bol napokon víťazný. Chvíľu na to mal obrovskú šancu, ale z päťky nahlavičkoval loptu priamo do brankára.

Burian: Tréner ho poslal do hry na záverečnú štvrťhodinu. Na ľavej strane obrany nahradil Kozlovského, ktorý sa posunul viac dopredu. Oliver nezostal nič dlžný svojej povesti a viaceré komplikované situácie vyriešil jednoducho a efektívne, razantným odkopom lopty do bezpečia. Treba povedať, že po príchode priniesol do svojho priestoru ihriska výrazne viac istoty.

Takáč: Do bránky sa tentokrát nepostavil, príležitosť dostal kmeňový hráč Petržalky, Ukrajinec Vadim Ševčuk.

Olejník: Taktiež presedel celý zápas na lavičke, vzhľadom na priaznivý priebeh zápasu ho tréner Pecko nevyužil.

———————-

FC Petržalka – FK Poprad 1:0 (1:0)
Gól: 39. Václav (11m)

FC Petržalka: Ševčuk – Huba, Filipiak, Václav, Kozlovský (59. Burian) – Kudlička (72. Benovič), Horvát, Turčák – Jedinák (87. Godinho Alves), Gembický (59. Vician) – Olejník (46. Hronec)

Petržalka povzbudená výhrou v Žiline a stredajším postupom v Slovenskom pohári nastupovala prvýkrát v sezóne do zápasu ako favorit.
Jej súper z Popradu pricestoval len s trinástimi futbalistami, navyše niektorí z nich boli ešte v dorasteneckom veku, preto bolo od úvodu na ihrisku vidno, kto bude diktovať tempo hry. Petržalčania sa v úvode opäť prezentovali dôraznou hrou, z čoho pramenili viaceré šance. Už po dvadsiatich, či tridsiatich minútach mohlo byť kľudne 3:0, no domáci sa v koncovke neuveriteľne trápili. Vykúpenie prišlo v 40. minúte, keď v šestnástke vypichol Gembický loptu obrancovi, ten ho musel faulovať a nariadenú jedenástku premenil Václav.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci postupne zahodili ďalšie šance, na ihrisku narastala nervozita a pribudlo veľké množstvo nepresností. Ani neskúsený tím Popradu sa však už na nič nezmohol, navyše svoju jedinú väčšiu príležitosť pred koncom nepremenil a tak ďalší už gól nepadol.

Václav: Smerom dozadu hral spoľahlivo, zahrával štandartné situácie a trúfol si aj na pokutový kop, ktorým napokon rozhodol zápas. Dobrý dojem z jeho inak dobrého výkonu kazili len nepresnosti v rozohrávke. Odohral celých 90 minút.

Horvát: Taktiež odohral celý zápas. V defenzívnej činnosti mu niet čo vytknúť, v strede zálohy vyhral viacero súbojov, no ani on neodohral svoj najlepší zápas, čo sa týka presnosti prihrávok. Viackrát tak zabrzdil útočnú akciu Petržalky.

Olejník: Prvýkrát nastúpil za Petržalku a hneď v základnej zostave. Často ho bolo možné vidieť v súbojoch s hosťujúcimi obrancami, no celkovo výkonom nenadchol. Do druhého polčasu už nezasiahol.

Gembický: Na ihrisku bol aktívny, zapájal sa do útočných akcií, napádal rozohrávku Popradu a napokon vybojoval aj penaltu. Ako jediný z domáceho tímu dostal žltú kartu, keď sklzom na vlastnej polovici zastavil súpera zakladajúceho protiútok.

Burian: Nastúpil na záverečnú polhodinu, keď nahradil zraneného Kozlovského. V obrane opäť nesklamal, tentokrát sa dokonca viackrát ukázal smerom dopredu pri rýchlych protiútokoch domácich.

Benovič: Premiérovo dostal priestor v drese Petržalky v 72. minúte. Spoločne s Horvátom si plnil defenzívne úlohy, na ihrisku ho príliš vidno nebolo, ale dá sa povedať, že každý súboj, v ktorom sa ocitol, vyhral.

Godinho: Naskočil do zápasu na posledné minúty, no stihol toho dosť. Najprv sa zapojil do akcie, ktorá viedla ku gólovej šanci a o chvíľu na to sám zakončoval z hranice šestnástky. Určite mohol prísť na ihrisko omnoho skôr, aj za malú chvíľu totiž výrazne oživil hru smerom dopredu.